Wybór opon

 Po kilku latach eksploatacji roweru nadchodzi czas wymiany opon. Moment kiedy należy to zrobić jest uzależniony od przebiegu i warunków eksploatacji, a także od surowców z jakich była wykonana i jakości opony. Najtańsze produkty, zazwyczaj nieznanych marek mimo atrakcyjnego wygląd nie są zbyt trwałe. Często bywa tak, że z pozoru jeszcze dobra opona, po dokładniejszych oględzinach ujawnia swoje wady. Najczęściej są to spękania, spowodowane złą jakością mieszanki gumowej. Jazda na takich oponach jest bardzo niebezpieczna. Guma w każdej chwili może się rozwarstwić, oplot pęknąć i w konsekwencji mamy flaka i koło pozbawione przyczepności. W skrajnych przypadkach gumowe fragmenty mogą spaść z obręczy i zablokować koło, co na pewno zakończy się upadkiem.

Zamierzasz zmienić opony? Byłeś już w lokalnym markecie i wypatrzyłeś sobie jakiś model, te z takimi fajnymi napisami, a może te kolorowe? Zapomnij o nich jak najprędzej. Te opony nadają się tylko rowerów, którymi jeździ się do pobliskiego sklepu po zakupy. To nie jest produkt którego można używać bez obaw!
Zastanów się czego potrzebujesz, jakie są najczęściej twoje trasy. To, gdzie będziesz na nich jeździł jest kluczem, według którego wybierzesz ogumienie.

Nie wiesz jak dokonać wyboru? Nie martw się, od tego my jesteśmy.
Podpowiadamy, jaka opona będzie odpowiednia dla twojego roweru górskiego.

 Jeżeli najczęściej są to drogi rowerowe, i delikatne szutry, to z powodzeniem wystarczy opona typu Continental Race King i nie musi to być od razu wersja Race Sport.

                                         

Jeżeli twoim celem są starty w maratonach, jazda po singletrackach lub zamierzasz zapuszczać się w leśne ostępy, ścieżkami wydeptanymi przez zwierzęta, najlepszym wyborem będzie kupno opony o grubym bieżniku i niewielkich oporach toczenia. Do tej grupy należy Continental Mountain King. Podstawowa wersja tej opony, to niewielki wydatek, który nie powinien zrujnować domowego budżetu.

 

Lubisz okazyjne zakupy? 

Pospiesz się, w magazynie zostało nam już tylko kilka sztuk Mountain King 29"/2,2.
Kup i przekonaj się jak zmieni się jazda na dobrej oponie. Nie uwierzysz, ale szybkie zjazdy z ostrymi zakrętami nie będą już takie przerażające, na stromych podjazdach nawet na chwilę nie stracisz przyczepności, będziesz jechał tam, gdzie inni już pchają swoje rowery. Wszystko stanie się łatwiejsze, poczujesz prawdziwą radość z jazdy.

 

Interesuje się technologiami Continental? Tu znajdziesz dużo informacji.


Nie zwlekaj załóż konto i korzystaj z 10% rabatu.

Dla nowych klientów zarejestrowanych od października do 15 grudnia dodatkowy rabat 10% na zakupy tej wspaniałej opony w 2017 roku.

 

Polujesz na okazje, interesują cię wiadomości z rowerowego świata, chętnie czytasz porady dotyczące techniki jazy i technicznej obsługi rowerów - zapisz się na newsletter. Otrzymasz dużo ciekawych informacji.