Technologie w rękawiczkach rowerowych GIRO

TECHNOLOGIA SUPER FIT

Technologia Super FitTM to opracowany przez Giro sposób dopasowywania rękawiczek do dłoni kolarza. Celem jest zagwarantowanie maksymalnego komfortu i najlepszych właściwości użytkowych. Dzięki starannemu dopasowaniu rękawiczek do kształtu dłoni i palców oraz precyzyjnemu formowaniu poduszek amortyzujących, rękawiczki Giro nie zaginają się w uwierające dłoń fałdy i są bardzo wygodne, a jednocześnie poprawiają pewność chwytu i czucie kierownicy. Gwarantują wysoki poziom ochrony przed urazami dłoni.

 

TRZYCZĘŚCIOWA KONSTRUKCJA DŁONI

Trzyczęściowa konstrukcja dłoni rękawiczki Giro pozwala ściśle dopasować wyrób do anatomicznych zagięć wnętrza dłoni, minimalizując zjawisko fałdowania się rękawiczki. Dzięki niej dłonie mogą zginać i prostować się w naturalny sposób, co poprawia chwyt i tym samym panowanie nad kierownicą. Projektując każdą część tak, by odzwierciedlić naturalny kształt i ruch dłoni, gwarantujemy, że rękawiczki Giro dają lepszy chwyt, zapewniają maksymalną ochronę całej dłoni i w znaczący sposób poprawiają komfort jazdy rowerem.

 

SKÓRA PITTARDS

Wybrane modele rękawiczek Giro wykonano ze skór marki Pittards®, w tym z odmiany Cabretta - skóra jagnięca, odznaczającej się dużą wytrzymałością przy niewielkiej grubości. Skóry Pittards® są garbowane w specjalny sposób, aby otrzymać produkt słabo chłonący wodę i bardziej odporny na działanie potu niż tradycyjne skóry i materiały syntetyczne wykorzystywane do produkcji rękawiczek rowerowych.

 

TECHNOGEL

Technogel® to opatentowane tworzywo poliuretanowe w postaci poduszek amortyzujących, które powstało pierwotnie z myślą o zastosowaniach medycznych. Jest wyjątkowe, ponieważ dopasowuje się do ciała we wszystkich kierunkach podczas rozkładania siły nacisku (np. od uderzenia), a zwykłe poduszki żelowe odkształcają się tylko w jednym kierunku, co powoduje że siła nacisku skupia się w jednym miejscu. Poza doskonałym rozkładem siły nacisku (3 X skuteczniejszym

niż w przypadku klasycznego żelu), materiał pochłania o 30% energii uderzenia więcej, nie ulega twardnieniu i pękaniu z upływem czasu.